ინფორმაცია საცხოვრებელი კომპლექსის შესახებ
საცხოვრებელი კომპლექსის შესახებ
საცხოვრებელი კომპლექსი ფარნავაზ მეფის გამზირზე არის მაღალსართულიანი კორპუსი სხვადასხვა განლაგების ბინებით სრულად კეთილმოწყობილ უბანში.
ადგილმდებარეობა
სახლი შენდება დიდი დიღმის რაიონში, ფარნავაზ მეფის გამზირზე. ეს არის გამწვანებული ტერიტორია მჭიდროდ დასახლებული და თანამედროვე ქალაქის მაცხოვრებლისთვის საჭირო ყველა ინფრასტრუქტურით. იქვე არის გადატვირთული გზატკეცილი, რომლის დახმარებით შეგიძლიათ სწრაფად მოხვდეთ დედაქალაქის სასურველ უბანში.
ადგილობრივი ინფრასტრუქტურა
ახალი კორპუსის გვერდით არის გუდვილის სასურსათო ჰიპერმარკეტი, სხვადასხვა მაღაზიები და სუპერმარკეტების ქსელი, ყავის მაღაზიები, რესტორნები და საკონდიტრო მაღაზიები, სპორტული კომპლექსი, ბანკის ფილიალები, აფთიაქები, სავაჭრო და გასართობი ცენტრები და სწრაფი კვების ობიექტები. კილომეტრის რადიუსში არის სამედიცინო ცენტრი იმედი, სტომატოლოგიური კლინიკები, ბავშვთა კლინიკა და ჟვანიას სახელობის პედიატრიული კლინიკა, ბავშვთა ახალი კლინიკა, ქირურგიის ეროვნული ცენტრი. მახლობლად სხვადასხვა სკოლამდელი და საგანმანათლებლო დაწესებულებების არსებობა გაახარებს მაცხოვრებლებს ბავშვებთან ერთად. 5-10 წუთში ფეხით შეგიძლიათ მიხვიდეთ 186-ე საშუალო სკოლამდე, საოჯახო საბავშვო ბაღამდე. 1,5 კმ-ის დაშორებით არის შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, 208 საბავშვო ბაღი, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტი.
ტრანსპორტი
200 მეტრში არის საზოგადოებრივი ტრანსპორტის გაჩერება - აქ მოძრაობენ ავტობუსის მარშრუტები №14, №15, №21, №26, №54, №84. უახლოესი მეტროსადგური "სარაჯიშვილი" სულ რაღაც სამ კილომეტრით არის დაშორებული. გლდანის ავტოსადგური 5,5 კილომეტრშია, ხოლო დიდუბის ავტოსადგური და რკინიგზის სადგური ექვსი კილომეტრში. აეროპორტამდე მგზავრობას 45 წუთი დასჭირდება.
შენობის პარამეტრები
სახლი არის ცხრამეტი სართულიანი შენობა რკინაბეტონის მონოლითური კარკასით და გაზო ბლოკებით აგებული კედლებით, იზოლირებული გამძლე თბოიზოლატორით. შენობა დაპროექტდა სეისმური აქტივობისა და რეგიონის კლიმატური მახასიათებლების გათვალისწინებით. სახლს ექნება ბრტყელი სახურავი შიდა ღარებითა და რბილი რულონური ჰიდროიზოლაციით. ფასადი მოპირკეთებულია აგურით.
მაღლივი კორპუსი აღჭურვილია კომუნიკაციებით, სახანძრო უსაფრთხოების სისტემით, საჭირო ტექნოლოგიური აღჭურვილობით. დამონტაჟებულია უხმო ლიფტები გაზრდილი ტვირთამწეობით. ქვედა სართულებზე მიმდინარეობს ვიტრაჟების მონტაჟი. დაგეგმილია სადარბაზოების მაღალი ხარისხის ინტერიერის გაფორმება.
გამწვანების შესახებ
უცხო პირებისთვის დახურულ მყუდრო ეზოში შექმნილია პირობები შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა ბარიერის გარეშე გადაადგილებისთვის. ადგილობრივი ტერიტორიის კეთილმოწყობა მოიცავს დიდ საბავშვო სათამაშო ზონას საქანელებითა და სასრიალოებით და სპორტული მოედნის მოწყობას. ასევე გათვალისწინებულია კომფორტული დასასვენებელი ადგილები. შენდება მიწისქვეშა ავტოსადგომი.
პროექტის მიხედვით, მოეწყობა საფეხმავლო ბილიკები და სავალი გზები, მიმდინარეობს გაზონების გაშენება და ხეების დარგვა. ტერიტორია განათებულია თანამედროვე ქუჩის სანათებით.
ბინები
დეველოპერი ყიდის ბინებს ერთ, ორ, სამ და ოთხოთახიან განლაგებაში და პრაქტიკული სტუდიების ფორმატში. ახალი შენობა აღჭურვილია თანამედროვე, ერგონომიული საცხოვრებელი მაღალჭერიანი ბინებით - ფართობით 32-დან 249 კვადრატულ მეტრამდე. ბინები ბარდება შავი კარკასის მდგომარეობაში. ბინებს აქვს ღია აივნები მინის მოაჯირებით. დამონტაჟებულია მეტალო-პლასტმასის პროფილის დიდი ფანჯრები ენერგოდამზოგავი ორმაგი მინა-პაკეტით, რაც უზრუნველყოფს ოთახების კარგ განათებას და სახლის მაღალ თბო და ხმის იზოლაციას. საცხოვრებელი ნაღდი ანგარიშსწორებით იყიდება. კომპანიის ოფისში შეგიძლიათ მიიღოთ ინფორმაცია განვადებაზე განაცხადის შესაძლებლობის შესახებ და დააზუსტოთ თქვენთვის საინტერესო ბინების პარამეტრები.
დეველოპერის შესახებ
სახლს აშენებს მსხვილი კომპანია AKA Development, რომელიც ფუნქციონირებს 2014 წლიდან. ორგანიზაციის ინტერესის სფერო მოიცავს თბილისში საცხოვრებელი კომპლექსებისა და სახლების მშენებლობას - წლების განმავლობაში კომპანიამ წარმატებით დაასრულა რამდენიმე ახალი პროექტი.
სხვა საცხოვრებელი კომპლექსი
სად მდებარეობს ?
ფარნავაზ მეფის გამზირი, 8.
როდის შევა ექსპლუატაციაში ფარნავაზ მეფის გამზირი, 8
ფარნავაზ მეფის გამზირი, 8 – აშენებულია.
არის გასაყიდი ბინები დეველოპერისგან?
ჩვენი ინფორმაციით ფარნავაზ მეფის გამზირი, 8–ში ამჟამად არ დარჩა გასაყიდი ბინა დეველოპერისაგან.
ვინ არის დეველოპერი ფარნავაზ მეფის გამზირი, 8 თბილისში?
დეველოპერი ფარნავაზ მეფის გამზირი, 8-ში - აკა დეველოპმენტი.