🟧 ბინების ფართები39,5–79,5მ2
ინფორმაცია საცხოვრებელი კომპლექსის შესახებ
სამშენებლო კომპანია მექანის მიმდინარე პროექტი მდებარეობს ვაზისუბანში, მესამე მიკროს მეორე კვარტალში, ჯუმბერ ლეჟავას #15 ნომერში.
ვაზისუბნის პროექტს თბილისში ერთ-ერთი საუკეთესო მდებარეობა აქვს, ბუნებრივი მწვანე სივრცეები, თბილისის ზღვა და ჰუალინგის დიდი სავაჭრო ცენტრი შენს ახლოს იქნება.
საცხოვრებელი საკმაოდ ახლოს არის ვარკეთილის მეტროსთან, მიმდებარე ქუჩებზე კი განლაგებულია რამოდენიმე ავტობუსისა და მიკროავტობუსის გაჩერებები.
ვაზისუბნის პროექტი 10 სართულიანია, მინუს სართულზე განთავსებულია იქნება შიდა პარკინგი, პირველ სართულზე კი კომერციული ფართები და რამოდენიმე საცხოვრებელი. კორპუსს ექნება ორი შესასვლელი და ერთი სამგზავრო ლიფტი. მიმდებარედ განთავსდება 250 კვ.მ მწვანე სივრცე, საბავშვო მოედანი და გარე პარკინგის წერტილები.
საცხოვრებელი გამორჩეულია უსაფრთხოების დაცვის ინფრასტრუქტურით. იგი შენდება კლდოვან ნიადაგზე, კორპუსში დამონტაჟდება ხანძარსაწინააღმდეგო ინფრასტრუქტურა, გამჭოლი ვენტილაციის სისტემები. მოკლე ჩართვის პრევენციისთვის გამოყენებული იქნება დამიწების ტექნოლოგია. კარკასზე გაკეთდება ჰიდროიზოლაცია და თბოიზოლაცია.
საცხოვრებელი ფართები იწყება 40 კვ.მ -დან, პროექტში არის ორ ოთახიანი და სამ ოთახიანი ბინები, ყოველ მათგანს აქვს საზაფხულო ფართი. ბინების განლაგების და პარამეტრების არქიტექტურული ცვლილება კომპანიის მომსახურებით იქნება შესაძლებელი.
პროექტის კარკასის მშენებლობა დასრულდება 2023 წლის გაზაფხულზე, ხოლო ბინები ჩაბარდება ზაფხულის ბოლოს მწვანე კონდიციით. მშენებლობა დაფინანსებულია ბაზის ბანკის მიერ.
სამშენებლო კომპანია მექანი დაარსდა 2013 წელს. მექან გრუპი დაკავებულია არა მხოლოდ მრავალბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსების მშენებლობით, არამედ სხვადასხვა საერთაშორისო პროექტებით. კომპანია მუშაობს კონსტრუქციულ, სარემონტო, სარეაბილიტაციო და დიზაინის მიმართულების სხვადასხვა პროექტზე.